Kolejne trzy punkty juniorów
21.05.2019
Bielsko-Biała

Spotkanie II -go ligowe juniorów, pomiędzy Bks-em Stal Bielsko Biała a TS 1909 Piastem Cieszyn, było emocjonujące i pełne sportowego napięcia do ostatnich sekund. W pierwszych minutach spotkania widać było, że cieszyniacy nie przyjechali tylko bronić własnej bramki, ale powalczyć o kolejne 3 punkty. W 3 minucie meczu mogli objąć prowadzenie, jednak po dokładnym podaniu na prawą stronę do Wojtka Dąbrowskiego i jego strzale piłka przeszła tuż obok bramki. Po kilku minutach  dośrodkowanie. a właściwie strzał w stronę cieszyńskiej bramki okazał się celny bowiem piłka szybująca górą, odbiła się od murawy na tyle wysoko by przeskoczyć nad naszym bramkarzem, który źle obliczając lot znalazł się pod piłką. Gospodarze od tej pory prowadzili 1:0. Nasi piłkarze walcząc próbowali wielu pomysłów. W 12 minucie Wojtek Wilczek znalazł się przy piłce w polu karnym gospodarzy, mając sporo miejsca oddał strzał ale piłka odbiła się od poprzeczki. Pogoda niestety stała się przeciwnikiem obu zespołów, a zbliżająca się burza a później ulewny deszcz nad stadionem utrudniały grę. Tuż przed przerwą, kilka dobrych prób oddał Mikołaj Gaffke, ale do szatni zawodnicy schodzili nie tylko przemoknięci ale i z bagażem jednej straconej bramki.

W przerwie na szczęście z nieba przestała lać się ogromna ilość wody, jednak przesiąknięte boisko nie ułatwiało gry piłkarzom. W drugiej połowie w cieszyńskiej drużynie nastąpiła zmiana bramkarza. Jakuba zastąpił Bartek Dąbrowski. Gra piłkarzy Piasta jeszcze bardziej przyspieszyła. W 55 minucie na boisko wszedł Olek Karpiński zastępując Mikołaja Gaffke, który mocno pracując pod bramką gospodarzy pokazał się ze swojej najlepszej strony. W 58 minucie Filip Duraj dostał szansę na strzał, którą wykorzystał. Po godzinie gry był remis, ale jak przyzwyczaili nas ostatnio nasi juniorzy, prawdziwe piłkarskie emocje były dopiero przed nami. Zdobyty gol pociągnął za sobą chęć zdobycia kolejnego, którego mógł zdobyć Jakub Biernat pięknym strzałem z lewej strony boiska w prawy górny róg bramki, jednak piłka kolejny raz odbiła się od poprzeczki. Kolejne szanse mieli Kamil Sikora i Filip Duraj, jednak wynik się nie zmieniał, a mecz stawał się coraz bardziej ciekawy. Kolejną zmianą było wejście Filipa Leńskiego za Wojtka Dąbrowskiego. Widoczny w tym meczu Michał Tobiasz wypracował świetną sytuację dla Olka Karpińskiego, a ten nie zmarnował podanej mu piłki, umieścił ją w siatce a my cieszyliśmy się z prowadzenia. Pod koniec spotkania trener Marek zmienił jeszcze Kamila Sikorę wpuszczając na boisko Tobiasza Jankowskiego. Jednak szczyt piłkarskich emocji przyszedł z chwilą przypadkowego faulu naszego obrońcy w polu karnym na napastniku gospodarzy. Śliska murawa, chwila niepewności i sędzia podyktował rzut karny. Gospodarze mieli szansę na remis, więc spotkanie mogło jeszcze zakończyć się różnie.... Jednak co już widzieliśmy nie raz na kilku spotkaniach, na pozycji bramkarza mamy aż trzech dobrych zawodników. Tym razem z wyzwaniem zmierzył się grający od drugiej połowy Bartek Dąbrowski. I ku wielkiej radości naszych piłkarzy jak i kibiców, rzucając się w swoją lewą stronę odbił piłkę, która poszybowała mocno w górę nie trafiając do bramki. Nadal cieszyniacy prowadzili 2:1. Z przodu szarpał Olek Karpiński, który rozgrywając bardzo dobre spotkanie, po podaniu od Jakuba Biernata zdobył dla naszego zespołu trzecią bramkę na wagę nie zagrożonego już zwycięstwa z racji upływającego czasu gry.

Juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn rozegrali kolejne emocjonujące spotkanie, prowadzili dobrą grę a na nich konto ligowe wędrują kolejne 3 punkty. W 23 spotkaniach zdobyli 27 punktów, a to daje im dziesiątą lokatę.

TABELA ROZGRYWEK

Następne spotkanie rozegrają 26 maja w niedziele. W spotkaniu wyjazdowym o godzinie 17.00 zmierzą się z zajmującym piąte miejsce w tabeli Rks – em Cukrownik Chybie.

Kapitan: Michał Tobiasz ,
bramkarze: Jakub Chmiel , Bartłomiej Dąbrowski
Gwiazda Bartosz, Marekwica Krzysztof, Bakun Jakub, Dąbrowski Wojciech, Duraj Filip, Wilczek Wojciech, Gaffke Mikołaj, Biernat Jakub, Sikora Kamil, Jankowski Tobiasz, Karpiński Aleksander, Leński Filip.