Cieszyński portal sportowy - strona główna

Podsumowanie rozgrywek 4.10.18 - 8.10.18 CKS PIAST
11.10.2018
Cieszyn

Podsumowanie czwartkowych meczów, weekendu oraz poniedziałkowych zmagań orlika Cieszyńskiego Klubu Sportowego "PIAST". Graliśmy od żaka po juniora młodszego. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz komentarzami trenerów.

Czwartek – 04.10.2018 r.

SKOCZÓW: F1 ŻAK GRUPA 2

LKS Tempo Puńców 7:9 (3:6) CKS Piast

CKS Piast: Fryda, Gałuszka, Kopeć, Gawęda, Kruszona, Mienciel, Mikrut, Prządka, Tomiczek, Sikora, Wisełka, Białobrzewski

Pomeczowa opinia trenera – Maciek Pieczonka: – Dużo bramek i dużo radość, o to właśnie chodzi w lidze Żaków. Obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Gratulacje dla wszystkich piłkarzy.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY

Rekord Bielsko-Biała 4:0 (3:0) CKS Piast

CKS Piast: Filipiak (Rzymanek) – Pierzgalski (Krzywoń), Kawulok, Złotocha, Kochan, Waniński (Kubicius), Koprek (Szurman), Lipka, Greń, Kojma, Piechaczek (Wałga)

Pomeczowa opinia trenera – Arkadiusz Wrzesiński: – Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna która lideruje w naszej lidze. Był to ciężki mecz, Rekord dominował ale były momenty, że to my przejmowaliśmy inicjatywę, niestety bez zdobyczy bramkowych. Drużyna Rekordu zasłużenie wygrywa, a my przygotowujemy się do kolejnego meczu z Podbeskidziem.

Sobota – 06.10.2018 r.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA C1 TRAMPKARZ GRUPA 1

CKS Piast 7:0 (1:0) Cukrownik Chybie

Gole: Szymanek – 2, Morys, Sekuła, Szarzec, Cis, Górniak po 1

CKS Piast: Fizek – Szewczyk, Morys, Kajstura, Fornal Rafał, Fornal Łukasz, Czudek, Szymanek, Mokry, Szarzec, Worsztynowicz

Rezerwowi: Broda, Kłósko, Górniak, Wysocki, Cis, Sekuła

Pomeczowa opinia trenera – Artur Nowak: – Zwycięstwo cieszy ale styl gry z pierwszej połowy już nie koniecznie, zespół po rozmowach w przerwie w szatni pokazał i udowodnił, że atak pozycyjny i wyprowadzanie skutecznych kontrataków przynosi nam wiele dobrego. W tym spotkaniu było widać że to co trenujemy na treningach daje odzwierciedlenie w grze w szczególności w drugiej połowie. Chłopaków trzeba pochwalić za zaangażowanie i realizowanie założonych celów przed spotkaniem.

GRUPA 2009

CKS Piast 10:5 Wiślańskie Orły

CKS Piast I: Kępińska – Isztok, Fita, Chłodek, Waniński, Janik, Wojtas

CKS Piast II: Kępińska – Szlęk, Chłodek, Wawrzyczek, Kwiryński, Żyła, Gross

CKS Piast III: Fita – Kępińska, Kowalik, Wątor, Zubek, Łabudek, Korpiela

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Jestem dumny z drużyny, która począwszy od treningów po mecze jest w pełni skoncentrowana i zaangażowana na 100%. Cieszy decyzyjność zawodników, mnóstwo wygranych pojedynków 1×1 i cierpliwość w grze. Graliśmy 3×30 minut, zawodnicy grali tyle samo po 10 minut, każdy dał przez ten czas z siebie maksimum, wszystkie akcje rozpoczynane od tyłu od bramkarza przez krótkie wznowienia. Oby tak dalej!

GRUPA 2009/2010

CKS Piast – UKS Cieszyn

Pomeczowa opinia trenera – Bartek Piksa: – Był to pierwszy sparing jaki rozegrała nasza drużyna po wakacyjnej przerwie. Mecz miał jednostronny charakter na korzyść drużyny UKS. Mimo tego mieliśmy swoje sytuacje do zdobycia bramki, ale szczęście nie było dzisiaj po naszej stronie.

Niedziela – 07.10.2018 r.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

UKS Wisła 0:4 (0:0) CKS Piast

Gole: Rozenkiewicz – 2, Klimosz, Habarta po jednej

CKS Piast: Sekuła – Bochenek, Plinta, Klepacz, Dąbek, Grabowski, Habarta, Parchański, Klimosz oraz Scherle, Favara, Rozenkiewicz

Pomeczowa opinia trenera – Daniel Flejszman: – Jestem zadowolony z gry chłopaków w tym meczu. Od początku byliśmy drużyną, która dominowała i to my prowadziliśmy grę. O ile w pierwszej połowie brakowało skuteczności to w drugiej odsłonie worek z bramkami się rozwiązał i chłopcy roztrzygnęli mecz na swoją korzyść. Brawo drużyna!

SKOCZÓW: IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

CKS Piast II 0:4 (0:3) Olza Pogwizdów

CKS Piast: Łyżbicki – Jacko, Jackson, Chlebek, Grzybek, Jaźwa, Piszczek, Stoszek, Tyrna oraz Machej, Wichert, Jadwiński, Janik, Ogierman

Pomeczowa opinia trenera – Maciek Pieczonka: – Momentami mieliśmy przewagę, ale raczej to Pogwizdów kontrolował mecz. Stwarzaliśmy zbyt mało sytuacji bramkowych. Drużyna pokazała zaangażowanie i walkę o każda piłkę okazało się to jednak za mało na silniejszego przeciwnika.

Poniedziałek – 08.10.2018 r.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 1

CKS Piast 8:5 (4:4) Olza Pogwizdów

CKS Piast: Krwawnik – Lipka, Habarta, Żbel, Nowak, Janik, Woźniak oraz Kryska, Radzik, Huta

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Po zeszłotygodniowym potknięciu nie było widać ani śladu. Najlepszy nasz mecz w tej rundzie, każdy z zawodników pokazał 100% zaangażowania, nikt nie odpuszczał nawet na moment. Cieszy bardzo dobra decyzyjność w tym meczu i w końcu skuteczność! Oprócz tego mnóstwo prób pojedynków 1×1, które w większości przypadków były wygrane. Pokazaliśmy w końcu dojrzałość w grze, spokój w rozegraniu i odpowiedzialne budowanie gry. Ciężka praca popłaca.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 3

LKS Kończyce Małe 4:12 (0:4) CKS Piast II

CKS Piast: Guzik – Gieglis, Kuchejda, Wojtas, Sas, Fita, Tomica, Żyła, Waniński, Chłodek, Isztok

Pomeczowa opinia trenera – Bartek Piksa: – Przez zdecydowaną większość meczu mieliśmy spotkanie pod kontrolą, prowadziliśmy grę i wygraliśmy zasłużenie. Cały zespół zasłużył na pochwały szczególnie za grę ofensywną. Ozdobą tej rywalizacji była bramka bezpośrednio z rzutu rożnego strzelona przez Filipa.