Samanta Górniak wicemistrzynią Polski!!
12.02.2019
Toruń

W pięknej hali lekkoatletycznej Arena Toruń w dniach 8-10 lutego odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski 2019 w kategoriach U-18 i U-20. Do startu zgłosiło się ponad 1100 zawodników z 225 klubów. Wspaniały sukces odniosła reprezentantka MUKS SZS Cieszyn Samanta Górniak, która w biegu na 600 m zdobyła srebrny medal.

Ta konkurencja w kategorii U-18 rozgrywana jest z reguły na bardzo wysokim poziomie wynikowym. Nie inaczej było tym razem. Kilkadziesiąt najlepszych polskich „średniaczek” zostało podzielonych na 3 biegi eliminacyjne, z których awans do sześcioosobowego finału A uzyskiwały tylko zwyciężczynie każdej serii oraz zawodniczki z trzema najlepszymi czasami. W bardzo emocjonującym biegu eliminacyjnym zwyciężyła Samanta z szóstym wynikiem eliminacji.

W biegu finałowym faworytki narzuciły od startu bardzo mocne tempo. Samanta wytrzymała presję i nie traciła zbyt wiele dystansu, a na ostatnich 200 m popisała się brawurowym finiszem, wychodząc na 2. miejsce. Wynik 1.35,48 to oczywiście rekord życiowy podopiecznej trenera Mirosława Wernera. Złotej medalistce, Alicji Kaczmarek z Gorzowa Wielkopolskiego, do rekordu Polski zabrakło 0,20 sekundy.

W biegu na 400 m w kategorii U-20 wystartowała Zuzanna Legierska. Czas 59,34 jest jej halowym rekordem życiowym i rekordem klubu, ale pozwolił zająć 13. miejsce i nie dał awansu do biegów finałowych.